Kitekintő

Hoki: 2 meccsen 5 pont a válogatott szünet előtt...

Az újpesti jégkorongozók pénteken és hétfőn újabb két meccset játszottak le az ERSTE Liga alapszakaszában. Elsőként a tabellát vezető Csíkszeredai Sportklub, majd az utolsó helyezett Vasas látogatott a Megyeri útra, ahol – az előző héthez hasonlóan – a megszerezhető hat pontból ismét ötöt sikerült begyűjteni a nyolc napos válogatott szünetet megelőzően.

Pénteken tehát izgalmas mérkőzésre volt kilátás és ebben a tekintetben nem is kellett csalatkoznia a jégcsarnokba kilátogató 526 nézőnek. A vendégszektorban mintegy 70-80 vendégszurkoló foglalt helyet, akik fel-feltámadó éneklésükkel jó meccshangulatot szolgáltattak a lüktető játékhoz. A kiváló, többek között KHL és NHL múlttal rendelkező orosz légiósokat is foglalkoztató Csíkszereda igazán kemény falatnak ígérkezett, habár az igazsághoz hozzátartozik, hogy a székely csapat mostanában enyhén szólva sem a legjobb formáját futja. Az Újpest keretéből Szalma Zsolt az U20-as világbajnokság, Vincze Péter pedig kisebb sérülés miatt hiányzott.

Az izgalmas, mégis gól nélküli első harmadot követően Varga Arnold szerezte meg a vezetést az Újpest számára. A második játékrész egyértelmű lila-fehér fölényt és számos nagy hazai helyzetet hozott, ezekből azonban nem esett újabb gól. Tény, hogy a vendégek ebben az időszakban sokat köszönhettek a nagyszerűen védő svéd Lundströmnek, ám sajnos az igazsághoz az is hozzá tartozik, hogy a csapat jelenleg csupán 7. helyen áll a lövési hatékonyság terén (1096 lövésből 100 gólt értünk el, vagyis a lövési hatékonyság csupán 9,12%). És ahogy általában történni szokott, az elpuskázott lehetőségek meg is bosszulták magukat. A harmadik harmad 7. percében a Csíkszereda gólt lőtt egy éppen lejáró emberhátrányunk után kialakult kavarodásból, majd az 55. percben egy rossz cserét kihasználva, meg is fordította az eredményt (1:2).

A srácok azonban nem adták fel és a meccs folyamán mutatott kőkemény küzdelmük meg is hozta a jutalmat: Szilassy Zoltán lehozta Ales Silát és az üres kapus rizikózás létszámfölényét ezúttal sikerült gólra váltani. 13 másodperccel a dudaszó előtt Andrej Hebar húzta be Taylor Stefishen keresztpasszát a székelyek kapujába. Jöhetett az öt perces hosszabbítás, amit Csányi Karol találata döntött el az Újpest javára. Talán mondani sem kéne, alig 22 másodperccel a vége előtt. Az Újpest fontos győzelmet aratott egy kiváló erőkből álló, a végső győzelemre simán esélyes ellenféllel szemben. Az elhullajtott egy pont pedig arról árulkodik, hogy van még mit javítanunk a helyzet és emberelőny kihasználásunkon.

Hétfőn lényegesen könnyebb dolga volt az Újpestnek, amely 316 néző előtt (ki találta vajon ki, hogy hétfő este 20:00-kor kezdődjön egy jégkorongmeccs? Ó, hát csak nem az m4 sportcsatorna „szakemberei”?) könnyedén, minden különösebb erőlködés nélkül verte a Schiller-Vasas fiatal csapatát 4-1 arányban. A lilák kapuját ezúttal Duschek Dávid védte, a meccs hőse pedig válogatott hátvédünk, a két gólt szerző Varga Arnold volt. A krónikához hozzátartozik, hogy a keretben jócskán akadtak hiányzók: Benk András gyomorrontás, Szaller Márk sérülés, Szalma Zsolt az U20-as világbajnokság miatt hagyta ki a mérkőzést, visszatért viszont a pénteki rangadót elmulasztó Vincze.

A hétvége mérlege tehát hasonló az előző hetihez, ismét 5 pontot szereztünk meg a 6-ból, tartjuk a lépést a DEAC-cal és nyolc pontra növeltük az előnyünket a Gyergyóval szemben. Távolabbról nézve a csapat formája egyértelműen javult: november-decemberben 11 meccsből kilencet sikerült győzelemmel zárni, a megszerezhető 33 pontból 25 került be a tarsolyba, hazai pályán csupán egy vereség csúszott be, a Brassó ellen mutatott rossz játék következtében. Eközben azonban a riválisok közül legyőztük a Dunaújvárost (idegenben), a Debrecent, a Brassót (szintén idegenben), a Gyergyót és a Csíkszeredát. Ez önmagáért beszél és remélem, hogy az alapszakasz hátralévő részében legalább ilyen jól, ha nem jobban fog szerepelni a csapat.

A játékosok közül Varga Arnold 3 góllal, Andrej Hebar két góllal és egy gólpasszal zárta a hévégét. Kocsis Ferenc 1+1-es mutatóval büszkélkedhet, rajtuk kívül heten könyvelhettek még el maguknak a kanadai táblázaton 1 vagy 2 megszerzett pontot. A norvégiai tornára készülő válogatott keretében Varga Arnold és Benk András képviselik majd a lila-fehér színeket, Szalma Zsolt az U20-as világbajnokságon, míg Gáspár Levente, Horváth András, Béres Boldizsár és Birke Attila az U18-as korosztályban húzhatják magukra a címeres mezt. Mindannyiuknak sok sikert és sérülésmentes hazatérést kívánunk!

Csapatunk legközelebb december 19-én 18.00-kor, Dunaújvárosban lép majd jégre, ez lesz a sűrű programot kínáló ünnepi sorozat első állomása. 21-én a Ferencváros ellen idegenben, majd másnap, 22-én a Vasas ellen lépünk pályára a Megyeri úton. Újévig további négy mérkőzés következik majd, Debrecen (idegenben), Fehérvár és Bécs (Újpesten), majd zárásként a Vasas (Káposztásmegyeri Jégcentrum). Lesz tehát bőven lehetőség, hogy a jó hokira és Újpest győzelmekre vágyó szurkolók élőben is megtekintsék a jégkorongcsapat játékát.

Végezetül érdemes egy pillantást vetni a tabellára, hogy rögzítsük, honnan is várjuk a folytatást:

1.         SC Csíkszereda                     31        22        1          2          6          144-95             70

2.         FTC-Telekom                         28        19        5          2          2          127-65             69

3.         ASC Corona Brassó              31        19        4          -           8          113-77             65

4.         Debreceni EAC                      28        16        1          4          7          113-74             54

5.         Újpesti TE                              27        13        5          3          6          100-71             52

6.         Gyergyói HK                          31        13        1          3          14        97-106             44

7.         Dunaújvárosi Acélbikák         27        11        2          1          13        105-103            38

8.         Fehérvári Titánok                   26        8          2          3          13        99-103             31

9.         Vienna Capitals II                   28        6          1          -           21        82-142             20

10.       Hokiklub Budapest                 27        4          -           2          21        63-135             14

11.       Schiller-Vasas HC                  26        -           2          4          20        43-115             8