Kitekintő

Biztossá vált a felsőházi tagság és a rájátszásban való részvétel

A sajnálatos módon nulla ponttal zárt erdélyi túrát követően két mérkőzés várt az UTE jégkorong csapatára múlt héten. Pénteken a Tüskecsarnokban vendégeskedtünk a Hokiklub Budapest csapatánál, míg vasárnap a Csíkszereda látogatott el a Megyeri útra. Szerencsére ezúttal 5 pontot sikerült begyűjteni a hatból, így a csapat a Debrecent megelőzve fellépett az alapszakasz tabellájának negyedik helyére.

Pénteken mintegy 80-100 újpesti szimpatizáns látogatott ki a 11. kerületben álló Tüskecsarnokba, bízva abban, hogy a csapat végre megszerzi idei első győzelmét és matematikailag is biztossá teszi helyét a középszakasz felső házában. A lila-fehérek végig nagy fölényben játszottak, 62 lövést eresztettek el az ellenfél kapujára, ám az erdélyi túrát jellemző ideges hangulat még mindig érződött a csapaton. A Hokiklub újonnan szerződtetett cseh kapusa, Filip Landsman remekül védett és ha már ő sem tudott segíteni, akkor a kapuvas vagy a szerencse segítette ki a hazaiakat a slamasztikából. Így a rendes játékidőben csupán egyszer, az első harmad utolsó percében sikerült mattolni a HKB védelmét, Hebar pontos átadását Kocsis Ferenc vágta a kapuba. Sajnos a nehezen megszerzett előny a második játékrész 28. percében Albert Tibor találatával odalett és mivel a forgatókönyv – újpesti fölény, eredménytelen lövések egész sora, néhány veszélyes kontra az ellenfél részéről – nem változott, büntetőlövésekkel kellett eldönteni a három pont sorsát. A párbaj során újpesti részről Sikorcin és Stefishen is betalált, a HKB viszont egyetlen rávezetést sem tudott értékesíteni, így csapatunk 2 ponttal gazdagodott, míg a jól küzdő ellenfél egy egységet könyvelhetett el magának.

A csapat jól küzdött, kétszer annyit lőtt kapura, mint az ellenfél, csupán a helyzetkihasználás sikeredett ismét gyengére, ami ezúttal egy pontjába került a csapatnak. A hálót ezúttal Ales Sila védte 97,1%-os mutatóval és négy kivédett büntetővel. A mezőnyjátékosok közül talán Varga Arnold nyújtotta a legjobb teljesítményt, aki nem csak a védőmunkájával tűnt ki, de szokásához híven a támadásokat is kreatívan támogatta. A harmadik harmadban kis híján a győztes gólt is sikerült megszereznie, ám balszerencsére neki is csak a kapuvasat sikerült eltalálnia az egyik emberelőny során. A krónikához hozzátartozik, hogy továbbra sem játszhatott az agyrázkódásból lábadozó Anze Ropret és Peter Huba.          Vasárnap igazán forró hangulatú meccsre volt kilátás a Sportclub Csíkszereda ellen, melynek a Peter Hubát sportszerűtlenül és sérülést érően leütköző Becze Tihamér szereplése adott pikáns ízt. A vendégszektor a várakozásnak megfelelően zsúfolásig megtelt folyamatosan éneklő székely szurkolókkal, akik szokás szerint szinte folyamatosan énekelve és skandálva buzdították csapatukat. A mérkőzést összesen 783 néző tekintette meg a helyszínen.

A nagy iramot és jó játékot hozó első harmad nagy részében a lila-fehérek játszottak mezőnyfölényben, ám nagyon oda kellett figyelni az ellenfél veszélyes és gyors kontráira. Habár mindkét kapu előtt akadtak jócskán lehetőségek, a kapusok és a védelmek jól zártak, így a csapatok gól nélkül vonultak le a szünetre. A második harmadból csupán másfél perc telt el, amikor végre sikerült megszerezni a vezetést. A Stefishen és Sikorcin átadásából érkező korongot Benk András terelte fel a jól védő Lundström mellett a kapu jobb felső sarkába. Hosszú idő után végre megfelelő hangerővel zúgott a „Hajrá Lilák!” a csarnokban, ami tovább fokozta a játék amúgy is magas fordulatszámát. Mindkét oldalon akadtak nagy helyzetek, ám gólt ismét az Újpest szerzett. Ezúttal Kocsis Ferenc szerzett szemfüles találatot az agilisan és nagyszerűen játszó Taylor Stefishen közreműködésével. A tempó a harmadik harmadban sem lassult és bár a Csíkszereda az orosz Taratuhin révén szépített, a lila-fehérek fegyelmezetten és jól játszottak, így a székelyföldieknek a kapuslehozatal ellenére sem sikerült az egyenlítés.

Az Újpest tehát nagyszerű győzelmet aratott, amivel sikerült megelőzni a tabellán előttünk álló DEAC csapatát. A diadal értékét növeli, hogy nehéz és ideges napokat követően sikerült végre 60 percen át tartani a feszes és fegyelmezett játékot egy gyors és nagyiramú mérkőzésen, úgy, hogy a csapat két meghatározó játékosa továbbra sem léphetett jégre. A vasárnapi teljesítményhez csak gratulálni lehet a csapatnak, mely végre minden ízében egységként működött. Bízzunk benne, hogy az alapszakasz hátralévő meccsein, majd a középszakaszban és a rájátszásban ennél rosszabb produkciót már nem kell látnunk!

Ami a jelen hetet illeti, a csapatnak le kell játszania az alapszakasz utolsó két mérkőzését. Az elsőre január 18-án 18:00-tól kerül sor a Megyeri úton, amikor is a Dunaújváros látogat el hozzánk. Csak bíztatni tudok mindenkit, hogy jöjjön el és élőben buzdítsa a srácokat, hiszen végre a lelátón is javul a hangulat és minden lelkes szurkoló hangjára nagy szükség volna a további jó eredmények elérése érdekében. Január 20-án vasárnap a Fehérvári Titánok ellen lépnek majd jégre Benk Andrásék, méghozzá Érden, az újonnan felépített városi jégcsarnok ünnepélyes átadásának keretében. Itt nem bíztatok senkit arra, hogy induljon útnak Érdre, mert a hírek nem lesz jegyértékesítés az eseményre!